top of page

Where to go 

Trójmiasto jest wyjątkowo przyjazne rowerzystom. Może sie poszczycić gęstą i wciąż rozwijającą się siecią ścieżęk rowerowych. Słynna nadmorska promenada rowerowa prowadzi przez kilkanaście kilometrów od Brzeżna przez Sopot aż do granicy z Gdynia. Rower jest tu idealnym środkiem transportu. Oto kilka proponowanych tras rowerowych.

Trasa nadmorska Gdynia-Sopot-Gdańsk

długość: 30 km, czas: 2-3 godz, trudność: łatwa​
Rekreacyjna i łatwa trasa, atrakcyjna dla każdego miłośnika roweru. Wiedzie w przeważającej wiekszości wzdłuż morza, wydzielonymi drogami rowerowymi o doskonałej nawierzchni. Po drodze duża liczba obiektów gastronomicznych i miejsc na odpoczynek

Sopot - Westerplatte

​długość: 16 km, czas: 2-3 godz, trudność: łatwa​
Niewymagająca trasa o charakterze rekreacyjnym odpowiednia dla rodzin i amatorów. Na trasie liczne miejsca zwiazane z historią i atrakcje architektoniczne. Wycieczka obejmuje przeprawę promową przez Martwą Wisłę.

Sopot-Gdańsk starówka

długość: 15 km, czas: 1,5-2 godz, trudność: łatwa​
Rekreacyjna trasa biegnąca w całości po oznakowanych ścieżkach rowerowych.Szlak biegnie wzdłuż morza, tuż obok bursztynowego stadionu, mijając Stocznie Gdańską, aż do wsaniałego starego miasta w Gdańsku.

Sopocka pętelka

długość: 20 km, czas: 1,5-2 godz, trudność: średnia​
Trasa w dużej części wyznaczona po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym z dala od popularnych szlaków. Zalecana dla rowerzystów lubiących jazde w terenie.​

A po drodze przepiękne zjazdy, wieża widokowa największa w Polsce hala widowiskowo - sportowa.

wypożyczalnia rowerów sopot, rent a bike sopot, tourbike
bottom of page