top of page
wypożyczalnia rowerów sopot
wypożyczalnia rowerów gdańsk

Gdzie warto jechać 

Trójmiasto jest wyjątkowo przyjazne rowerzystom. Może sie poszczycić gęstą i wciąż rozwijającą się siecią ścieżęk rowerowych. Słynna nadmorska promenada rowerowa prowadzi przez kilkanaście kilometrów od Brzeżna przez Sopot aż do granicy z Gdynia. Rower jest tu idealnym środkiem transportu. Każdy znajdzie tu trasę dla siebie. Oto kilka proponowanych tras rowerowych z Sopotu. 

Po dalsze trasy zapraszamy na www.tourbike.pl.

sopot molo najdłuższe drewniane molo w Europie
Trasa nadmorska: Gdynia-Sopot-Gdańsk

długość: 25 km, czas: 4-5 godz, trudność: ​średnia

Trasa biegnąca przez całe Trójmiasto. Łączy ścieżki rowerowe wzdłuż morza z szutrowymi podjazdami na Kępie Redłowskiej i miejskimi drogami rowerowymi o doskonałej nawierzchni. Po drodze duża liczba atrakcji turystycznych, obiektów gastronomicznych i miejsc na odpoczynek.

dwór oliwski

Doliny Oliwskie

długość: 24 km, czas: 3-4 godz, trudność: śrenia
Szlak z Sopotu prowadzi do oliwskiej części TPK, sporo lekkich podjazdow, chwilami odcinki piaszczyste, wiekszosc utwardzonymi duktami i asfaltowymi odcinkami drog. Mozna sie zmeczyc, ale to wszystko z dala od uczeszczanych szlakow. 

most w Letnicy, stadion bursztynowy,
Sopot - Nowy Port - PGE Arena

​długość: 25,5 km, czas: 2,5-3 godz, trudność: łatwa​
Idealna na popołudniową przejażdzkę - płaska, w całości po ścieżkach rowerowych. Po drodze sporo historii, szerokie plaże, jedna z najpiękniejszych latarni morskich i pruskie bunkry

długi targ, stare miasto w Gdańsku,
Sopot - Gdańsk starówka

długość: 15 km, czas: 1,5-2 godz, trudność: łatwa​
Rekreacyjna trasa biegnąca w całości po oznakowanych ścieżkach rowerowych.Szlak biegnie wzdłuż morza, tuż obok bursztynowego stadionu, mijając Stocznie Gdańską, aż do wsaniałego starego miasta w Gdańsku.

trójmiejski park krajobrazowy, lasy oliwskie

Sopocka pętelka

długość: 20 km, czas: 1,5-2 godz, trudność: średnia​
Trasa w dużej części wyznaczona po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym z dala od popularnych szlaków. Zalecana dla rowerzystów lubiących jazde w terenie.​

Po drodze przepiękne zjazdy, wieża widokowa, największa w Polsce hala widowiskowo - sportowa.

westerplatte pomnik obrońców
Sopot-Gdańsk-Westerplatte

​długość: 46 km, czas: 5-6 godz, trudność: łatwa​
Wycieczka dydykowana dla osób które w jeden dzień chcą zobaczyć największe atrakcje Gdańska. Na trasie liczne miejsca zwiazane z historią i architekturą. Wycieczka obejmuje przeprawę promową przez Martwą Wisłę.

molo w orłowie

Trasa Królewska: Sopot-Kolibki-Orłowo

długość: 11 km, czas: 1,5-2 godz, trudność: średnia​
Popularna ścieżka nie tylko wśród tubylców. Nowo dobudowany odcinek w Parku Kolibkowskim połączył Sopot z Gdynią. Dla aktywnych po drodze fantastyczny tor rolkarski w Sopockim Parku Północnym, a chwila relaksu na Promenadzie Królowej Marysieńki w Orłowie bezcenna

wypożyczalnia rowerów sopot, rent a bike sopot, tourbike
bottom of page